160x600
Reklamı Kapat
160x600
Reklamı Kapat
728x90

2014 PMYO Yazılı Sınavı Kalktı mı?

Ana Sayfa » Sınavlar » Polislik Sınavları » 2014 PMYO Yazılı Sınavı Kalktı mı?
Paylaş
Tarih : 03 Aralık 2013 - 21:45

Bu Habere Dikkat! >> Bekar Kamu Çalışanlarına Müjde !

PMYO yazılı sınav kalktı mı?, PMYO yazılı sınavları ne zaman kalkacak?,2014 yılında PMYO yazılı sınav uygulanacak mı?

Tüm PMYO adaylarını ilgilendiren bu önemli haberi sizlerle paylaşmak istiyoruz.Daha önceden de gündeme gelen ve bir türlü Emniyet Teşkilatının ve öğrencilerin “gündemin ilk maddesi” olan PMYO Yazılı Sınavı kalkıyor mu? sorusudur.

Aşağıdaki bilgiler tamamıyla taslak aşamasındadır ve 2014 yılı alımlarında uygulanıp uygulanmayacağı yetkililerce duyurulmamıştır.Ancak sonsinav.gen.tr editörleri bu konunun Ocak ayında meclise taşınacak kadar önemli bir değişiklik olduğunu dile getiriyorlar.Şimdi gelelim değiştirilmesi düşünülen sınav sistemine.

Herkesin bildiği üzere YGS’de barajı geçsek bile bu bize fayda sağlamayacaktır.Örneğin bir öğrenci PMYO giriş barajının 250 olduğu yılda 500 tam puan alsa bile 250 alan ile aynı şansa sahiptiler ve onaylanana kadar böyle.Ama aşağıda vereceğimiz maddeler değiştirilirse artık PMYO alımlarında YGS’nin etkisi fazla olacaktır.

Madde – 1 de; yazan tanımlarda değişiklik yapılmıştır. Burada ÖSYM ve ÖSS tanımları değiştirilmiştir. Yani bu maddede önemli bir değişiklik söz konusu değildir.

Madde – 2 de; önemli değişikliklere yer veriliyor. Her sene EGM Şehit ve Malül ailelerine 1/3 oranında kontenjan ayrılırken yeni yönetmelik ile bu sayı %1′e düşürülmüştür. Ayrıca eski yönetmelikte TSK şehit ve malül ailelerinden bahsedilmiyor, bir ayrımcılık yapılıyordu. Şimdi ise TSK şehit ve malül ailelerinin çocuklarına da avantaj sağlanacağı resmen hükme kavuşturulmuştur.Görüyoruz ki Polis Akademisi Başkanlığı yaptığımız haberlere önem vermiş ve özellikle bu madde değişerek TSK şehit ve malül aileleri de kapsam içine alınmıştır. Böylelikle sitemizin önemini anlamış bulunuyoruz. Polis Akademisine bu değişiklik için sitemiz adına teşekkür ederiz.

Madde – 3 de; Üniversiteye Giriş Sınavı ibaresinin yerine YGS ibaresi getirilmiş ve EGM ve TSK şehit ve malül çocukları için normalde istenen YGS Baraj Puanının %90′ını almış olmaları gerektiği yazıyor. Örnek vermek gerekirse PMYO için istenen YGS Baraj Puanının 250 olması durumunda EGM ve TSK şehit ve malül çocukları 225 almaları yeterli olacak. Eskiden ise YGS taban puanını almaları yeterli oluyordu. Yani eskiden 180 almaları gerekiyordu. Şimdi ise istenen baraj puanının %90′ını almaları gerekiyor.

 

Son Aranan Kelimeler

  • pmyo sınavı kalktımı
  • polislik sınavi kalktımi
  • pmyo yazılı sınav kalkacak mı
  • pmyo egm
  • polislik sınavı kalkıyor mu
  • pmyo yazili sinav kalktimi
  • polislik sınavları ne zaman
  • polislik sinavi kalkti mi
  • pmyo sınavı kalkıyor mu
  • polislik sınavları 2014

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

mebkilavuz
KPSS önlisans, lise deneme sınavı

Bu deneme sınavını, Uzman Kariyer memurlar.net üyelerine özel olarak hazırladı. 2014 yılında yapılacak KPSS önlisans/lise başvuruları 30

headline (27)
25 yaş üstü bedelli askerlik yüzde 93′ü kapsayacak

Yapılan anket ise beklentiyi ortaya koydu: Yasal düzenlemeyi bekleyenlerin ortalama yaşı 27. Ödeyebilecekleri en fazla bedel ise 17 bin lira. Yaklaşık

headline (14)
Engelli çalıştırmayana ihale yok

Engelli istihdamı koşulunu yerine getirmeyenlere ceza verilebilecek, hatta ihale iptal edilebilecek. Kamu ihalelerinde yerli ürüne yüzde 15 fiyat

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz